Przejdź do głównej zawartości

Co zwiedzić w Hiszpanii? Museu de les Ciencies w Walencji


Dzisiaj zabieram Was w podróż po nauce i doświadczeniach czyli do hiszpańskiego odpowiednika Centrum Nauki Kopernik. Sama byłam w Museu de les Ciencies 2 razy. Było to dla mnie nowe doświadczenie. W muzeum dowiecie się m.in. w jaki sposób powstaje prąd, możecie wybrać się w kosmos a także podziwiać wykluwające się pisklęta oraz zobaczyć inne doświadczenia i przetestować swoje zmysły. Dla zainteresowanych podaję link do oficjalnej strony muzeum TUTAJ.

Muszę przyznać, że bardzo spodobało mi się wykluwanie piskląt, bo przypomniały mi się czasy dzieciństwa na wsi (kaczuszki, kurczątka, krówki, króliczki). Poza tym w dzisiejszych czasach dla dzieci przyzwyczajonych do urządzeń elektronicznych, które oglądają zwierzęta tylko na ekranie smartfona, tabletu czy laptopa, takie przeżycie to będzie coś.

Kolejna rzecz, która spodobała mi się to kapsuła z wyposażeniem stacji kosmicznej. Można zobaczyć gdzie i co astronauci mają do dyspozycji w kosmosie. Uwaga dla osób, które mają problemy z równowagą (nie mówię tu o osobach pod wpływem napojów wysoko %). Otóż w kapsule jesteśmy usytuowani na pomoście a sama kapsuła pomału obraca się, przez to ma się wrażenie bycia w stanie nieważkości. Jest też dodatkowa kapsuła imitująca start rakiety w kosmos.

Chcę także przypomnieć, że z kartą turystyczną bilety do Museu de les Ciencies są z 15% zniżką (zakup biletów online). Więcej informacji znajdziecie w poście pt. Karta Turystyczna w Walencji.

Poniżej krótka relacja z tego co możecie zobaczyć w muzeum (filmiki własnej produkcji więc się nie przestraszcie).

Komentarze